O Mnie

 

Hodowla maltipoo to moja pasja ,a szczeniaki maltipoo to  najpiękniejsze psy na świecie.  Nie jestem hodowcą z ogromną ilością suczek i sprzedażą na dużą skalę . U mnie każdy szczeniak jest dopieszczony do granic możliwości , zarówno przeze mnie jak i przez moją  córkę. Szczeniaki mieszkają z nami w domu, poznają każdy szelest i szmer domowego ogniska . Ich kojec znajduje się w salonie, nie żyją w osobnym  pokoju, mieszkają z nami i żyją  naszym życiem. Są przyzwyczajane do np. upadku łyżeczki na płytki z dużym trzaskiem ,głośnej muzyki , wizyt znajomych, wiedzą jaki odgłos oddaje odkurzacz i wiele innych odgłosów towarzyszących nam na co dzień. Przechodzą pełną socjalizacje, uczone są załatwiać swoje potrzeby na matę.

Moja hodowla nazywa się „LaLa Luna” i mieści w Rybniku (województwo śląskie). Jest legalną hodowlą zarejestrowana w związku i zgłoszona w Urzędzie Skarbowym .

Przed zakupem : 
Pies to żywe i inteligentne stworzenie , ma emocje i uczucia takie same jak człowiek . Nie jest zabawką ,którą można rzucić po czasie w kąt. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw przed zakupem szczeniaka ,który wyglądem przypomina pluszowego misia .
Czy będziesz mieć dużo czasu żeby poświecić go szczeniakowi w jego pierwszych miesiącach życia w nowym domu ? To własnie wtedy ,na samym początku, kształtują się nawyki , podstawowe zasady panujące w naszym domu , wtedy to musimy poświecić na wychowanie najwięcej swojego czasu.
Czy szczeniak nie będzie sam w domu ? Czy twoi członkowie rodziny mogą się zając nim, gdy ty jesteś nieobecny ? Czy jest taka możliwość żeby zabrać go ze sobą np do pracy ? Nawet jeżeli myślisz ze pies nie cierpi po paru godzinach samotności to jesteś w błędzie . Gdy pies jest sam zmienia się jego psychika , staje się zdenerwowany , nieposłuszny , może  dojść do lęku separacyjnego i agresji.
Czy masz małe dzieci ? Czy przygotowałeś je na nowego członka rodziny ? Małe dziecko nie rozumie że pies to nie zabawka, trzeba go dobrze przygotować do nowej roli towarzysza psich zabaw . Szczeniak ,który przyjeżdża do domu ma około 1 kg jest to maleńki piesek ,a dziecko chcąc trzymać na rękach swojego nowego przyjaciela , może zrobić mu krzywdę.Przygotowujemy dziecko do przyjęcia psa , opowiadamy o zasadach i zakazach , nie pozwólmy mu brać go na ręce i pilnujmy. żeby dało mu choć chwile odpocząć od męczącej ciągłej zabawy . W przeciwnym razie piesek stanie się agresywny do dzieci i nieszczególnie je pokocha , będzie ich unikał i uciekał .
Czy oby na pewno masz tyle cierpliwości by dobrze wychować szczeniaka bez krzyków i wrzasków ?  W końcu szczeniak to jak małe dziecko potrzebuje twojej uwagi , cierpliwości , uczucia i edukacji . Jeżeli ciągnie cie za nogę, nudzi mu się , chce się z tobą pobawić weź zabawkę i zajmij jego uwagę .
Pies to również koszty nie tylko jego zakupu, ale również szczepień, wizyt weterynaryjnych , dobrego jakościowo jedzenia , ciągłej pielęgnacji włosa , wizyt gromerskich , dobrej  jakości kosmetyków pielęgnacyjnych — pamiętaj o tym przed nabyciem nowego członka  rodziny  !
To tylko mała garstka zagadnień z mojej książeczki ,którą napisałam i przekazuje nowym właścicielom szczeniaków z mojej hodowli LaLa Luna