Ciekawostki

 

Zajmuje się hodowlą Maltipoo tylko pierwszej generacji F1 .

Maltipoo z pierwszej generacji  F1 różni się od szczenięcia drugiej generacji F2 lub F1b.

Szczenięta Maltipoo pierwszej generacji F1 to hybryda dwóch czystych rodowodowych ras  Maltańczyka i Pudla .

Natomiast druga generacja F2 to szczenięta rodzące się z połączenia  Maltipoo + Maltipoo .

Generacja F1b to szczenięta rodzace się z matki Maltipoo i ojca pudla. Ta mieszanka F1b ma już w sobie 75% genów pudla i jest zaburzeniem wygladu maltipoo F1 . F1b są bardziejj podobne do ojca pudla , mają dłuższe nogi i dłuższe pyszczki.

Maltipoo F1,  geny rozkladaja się po środku -. 50% pudla, 50% maltańczyk.  

Kolor okrywy włosowej Maltipoo jest zależny od koloru psa którym kryjemy. Biała matka maltanka z pudlem ojcem, daje nam niezliczoną kombinacje kolorystyczną . Maltipoo mogą występować w kolorach: czarny, srebrny, apricot, Cafe & Late,  biało-czarny. I wszystkie te kolory są dopuszczalne.

Włos Maltipoo może być prosty, lekko kędzierzawy lub kręcony. W okresie pierwszego roku włos Maltipoo może się zmienić kilka razy , szczeniak 3 miesięczny może mieć włos prosty , w 6 miesiącu może zacząć się falować ,a roczny Maltipoo ,może mieć już włos kręcony. 

 Włos jest niealergizujący, jednak w psiej społeczności trwa dyskusja na temat tego, czy istnieje coś takiego jak hipoalergiczny pies. Wszystkie psy produkują łupież i ślinę, w których znajdują się alergeny. Jednak ze względu na to, że Maltipoo są uważane za hipoalergiczne, (ponieważ nie tracą włosów), oznacza to, że są dobrymi towarzyszami dla osób cierpiących na alergie lub astmę.

Wymagania dotyczące pielęgnacji Maltipoo będą się różnić w zależności od jego włosa, ale wszystkie Maltipoo potrzebują regularnego, nawet codziennego, szczotkowania. Należy również pamiętać, że psy te muszą regularnie odwiedzać groomera.

Dorosłe Maltipoo są bystre, sprytne, zabawne i bardzo czułe. Ich charakter to „wieczna młodość”, przez większość swojego życia zachowują się jak szczenięta.